Łóżeczko
Łóżeczko

Kolejną rzeczą, jaką na pewno potrzebujesz, to łóżeczko. Nie ma znaczenia, czy jest w modnym kolorze, czy lekko obdrapane po starszym rodzeństwie, tu liczy się materac, ale o nim w następnym poście.

Łóżeczko, bo o nim mowa, nie ma znaczenia czy jest nowe, czy używane, najważniejsze jest tych kilka aspektów.

Najważniejsza funkcja łóżeczka, to stabilny, regulowany stelaż, dzięki któremu będzie można odpowiednio dostosować wysokość materaca do rozwoju dziecka. Im mniejszy maluch, tym stelaż znajdzie się wyżej, tak aby jak najmniej nadwyrężać i tak mocno obciążony w ciąży kręgosłup mamy. Im większy bobas, tym stelaż ląduje niżej i niżej, tak aby zminimalizować możliwość wypadnięcia z łóżeczka.

Z doświadczenia wiemy, że lepiej zainwestować w łóżeczko 140 cm, które, po maksymalnym obniżeniu materaca i po wyjęciu kilku szczebelków zmienia się w bezpieczne łóżeczko dla 2 i nawet 3 latka. Na rynku dostępne są także łóżeczka, które dzięki wyjmowanej przedniej ramie stają się małą sofą, którą można zabezpieczyć dodatkowymi półbarierkami.

Warto, aby łóżeczko było przewiewne, nie ograniczone różnego typu ochraniaczami, tudzież baldachimami, co może sprzyjać zaplątaniu i ograniczeniu dostępu powietrza, dodatkowo jest to siedlisko kurzu, co w przypadku małego alergika jest niewskazane.

Pamiętajmy też, aby nie skusić się na łóżeczko turystyczne, które owszem idealnie sprawdzi się jako doraźne miejsce do spania na wyjazdach, natomiast przy dłuższym użytkowaniu jego średnio stabilna konstrukcja nie sprzyja dobremu kształtowaniu się malutkiego kręgosłupa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl