Fotelik
Fotelik

Gdy już nie ma wątpliwości, że będziesz mamą, świat wywraca się do góry nogami i tak zostaje do momentu, aż Twoje już dorosłe „maleństwo” nie opuści domu. Ale po kolei. Na razie do tego jeszcze długa droga, a po drodze potrzebne będzie kilka rzeczy, które okażą się niezbędne. Wyprawkowa lista może być bardzo długa, ale my postaramy skupić się na najważniejszych rzeczach.

Na pierwszym miejscu wrzucamy post o foteliku, to jedna z pierwszych i bardziej istotnych rzeczy z jaką będzie mieć do czynienia Twój maluszek zaraz po przyjściu na świat, oczywiście, gdy mowa tu o gabarytowo dużych przedmiotach.

Fotelik samochodowy ma za zadanie chronić twoje dziecko w trakcie podróży samochodem od urodzenia, aż do momentu, kiedy bezpiecznie będzie mogło korzystać z trzypunktowych pasów bezpieczeństwa, czyli kiedy jego wzrost osiągnie 150 cm.

Foteliki samochodowe dla dziecka, tak samo jak pasy bezpieczeństwa dla dorosłych są wymagane przez prawo. Ale nie dlatego powinniśmy je stosować, aby uniknąć mandatu, lecz dla świadomości, że w trakcie kolizji mogą uratować życie naszego dziecka.

Nie tłumacz sobie, że jedziesz tylko kawałek, ponieważ narażasz swoje dziecko na bardzo duże niebezpieczeństwo. Dla niemowlaka nawet ostrzejsze hamowanie jest niebezpieczne.

Zabierając malucha w podróż musisz sadzać je w odpowiednio dobranym foteliku samochodowym.

Wybierając pierwszy fotelik pamiętaj, aby unikać takich 3 w 1, fotelik z przedziałem 0 -36 kg, to nie jest dobry wybór. Coś co jest dobre dla 12 latka, nie może być dobre dla noworodka.

Znajdź miejsce, gdzie fachowa obsługa pomoże dobrać pierwszy fotelik do auta, a następne już do dziecka i auta.

Sprawdź czy posiada testy zderzeniowe (ACAD ora TEST PLUS).

Skup się na poszczególnych grupach fotelików:

I grupa 0-13 kg ( łupina)  - od urodzenia do osiągnięcia 13 kg lub gdy główka zaczyna wystawać poza konstrukcję. Montowany tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

II grupa 9-18 kg od momentu kiedy maluch samodzielnie usiądzie do osiągnięcia wagi 18 kg. Montowany tyłem do kierunku jazdy, choć niektóre modele dozwalają jazdę przodem, jednak warto wybrać ten montowany tyłem do kierunku jazdy. Jest on dużo bezpieczniejszy.

III grupa 15-36 kg montowany do kierunku jazdy, stosowany do osiągnięcia przez dziecko wzrostu 150 cm lub 36 kg. Pamiętaj nie zastępuj go tzw. „podkładką” jest ona niestabilna i podczas hamowania wyślizguje się narażając dziecko na obrażenia przez niedostosowanie pasów bezpieczeństwa do wzrostu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl