Wanienka
Wanienka

Kąpiel maluszka, jako główny punkt wieczornego rytuału, powinna być przyjemna i bezpieczna zarówno dla niego, jak i dla nas. Mycie maleństwa w dużej wannie czy pod prysznicem nie będzie ani wygodne, ani bezstresowe.

Dlatego dobrze przy kompletowaniu wyprawki wyposażyć się w niewielką wanienkę dla dzieci, najlepiej wraz ze stelażem o odpowiedniej wysokości. Pozwoli to na kąpanie maleństwa w wygodnej pozycji - my nie będziemy się musieli schylać i przeciążać kręgosłupa, a maluszek będzie nas lepiej widział.

Jeśli zdecydujemy się na wanienkę, w której dnie znajduje się korek i wąż odpływowy, ułatwi nam to odprowadzanie wody. (Dźwiganie napełnionej wanienki nawet niewielką ilością wody, jest bardzo ciężkie i niewygodne). A jeśli w opcjach jest także uchwyt do słuchawki, to spłukiwanie maluszka pod bieżącą wodą nie będzie stanowić problemu. Polewanie i przyzwyczajanie malucha do bieżącej wody ułatwi nam w przyszłości mycie główki.

Ważne, aby wanienka była wyposażona w antypoślizgową warstwę, znacznie zwiększy nam to komfort i bezpieczeństwo wieczornej rutyny.
Do wanienki dla dzieci, także łatwiej dopasujemy akcesoria kąpielowe, takie jak leżaczki lub hamaczki w których wygodnie umieścimy dziecko. (Te akcesoria, to wybawienie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy mają jeszcze obawy przed kąpielą maleństwa, jedynie na swoich rękach.)

Przydatnym gadżetem, przy pierwszych kąpielach jest termometr, dzięki niemu będziemy mieli pewność, że woda jest w idealnej temperaturze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl